Pri pripravi izvirnosti (disertabilnosti) teme doktorske disertacije izhajajte iz dokumenta:
Pravilnik o doktorskem študiju na Univerzi v Mariboru.
Kdo opravi disertabilnost teme?
Disertabilnost in/ali relevantnost teme opravi kandidat sam, za nasvet pri izdelavi lahko prosi informacijskega specialista UKM ali bibliotekarja matične knjižnice. Uporabnik izvirnost teme tudi sam interpretira.
V katerih domačih in tujih podatkovnih zbirkah preverite izvirnost teme?
Poizvedba se v skladu s Priporočili za analizo virov in utemeljitev izvirnosti teme doktorske disertacije običajno opravi v podatkovnih zbirkah: WOS, SCOPUS, ProQuest Dissertation & Theses Global ter v specializirani podatkovni zbirki z vašega raziskovalnega področja.
Ustrezno literaturo je možno iskati v različnih knjižničnih katalogih in podatkovnih zbirkah. Za pretežno slovenske informacijske vire uporabljamo knjižnični katalog COBISS+, za tujo literaturo je na voljo napredni iskalnik (UM:NIK) in vodič po elektronskih informacijskih virih Elektronksi viri A-Ž. Ob preverjenih podatkovnih zbirkah, kot. npr. Web of Science, Scopus in ProQuest Dissertations & Theses Global je priporočeno iskati tudi v drugih informacijskih virih, tudi preko Google Scholar in v zbirkah odprtodostopnih informacijskih virov.
Navodila za iskanje v podatkovnih zbirkah?
Nekaj primerov:
SCOPUS
EBSCO Tutorials - YouTube