Digitalna knjižnica Univerze v Mariboru (DKUM) je institucionalni repozitorij Univerze v Mariboru. Vsebuje dela vseh članic Univerze v Mariboru. Zraven diplomskih, magistrskih, doktorskih in drugih del študentov vključuje tudi recenzirane objave iz sofinanciranih projektov, elektronske visokošolske učbenike in učna gradiva ter druga dela, katerih avtorji so sodelavci Univerze v Mariboru ali je Univerza v Mariboru njih založnik.
Univerzitetni iskalnik UM:NIK v okolju COBISS+ omogoča hkratno iskanje po elektronskih in tiskanih informacijskih virih. Obsega bibliografske podatke več milijonov različnih elektronskih virov svetovnih založnikov ter tiskanih virov, ki so za izposojo dostopni v Univerzitetni knjižnici Maribor ter v vseh knjižnicah Univerze v Mariboru.
Z UM:NIK-om vam želimo po najhitrejši in najkrajši poti, ter kjer to omogočajo licenčni pogoji, zagotoviti celotno besedilo elektronskega vira ali informacijo o zalogi vira v knjižnicah.
Priporočamo iskanje v angleškem jeziku, saj rezultate z iskanjem v slovenskem jeziku omejilmo na pretežno tiskane informacijske vire.
Kjer celotno besedilo ali tiskano gradivo nista na voljo, vam omogočamo storitev medknjižnične izposoje.
Multidisciplinarna zbirka videoposnetkov omogoča dostop do raznolike palete vsebin. Zajema več kot 80.000 naslovov z različnih področij, vključno z antropologijo, poslovanjem, svetovanjem, filmom, zdravjem, zgodovino, glasbo in drugimi. Vključuje raznoliko, uporabnikom razpoložljivo video gradivo - dokumentarne filme, intervjuje, igrane filme, predstave, informativne oddaje in kronike ter predstavitve..
APA PsycTests vsebuje informacije o psiholoških testih in merilih, ki so lahko podlaga za raziskave in poučevanje. Zbirka vsebuje tako povzetke kot tudi celotna besedilo. Služi tudi kot repozitorij psiholoških testov in meril ter je vir strukturiranih informacij o testih, ki so pomembni za psihologe in strokovnjake iz sorodnih področij (npr. psihiatrija, menedžment, poslovanje, izobraževanje, družbene vede, nevroznanost, pravo, medicina in socialno delo). Več →
Medij Bloomberg Adria se primarno osredotoča na poslovne novice iz sveta finančnih trgov, bančnega sektorja, poslovnega sveta in ekonomije. Članki temeljijo na poglobljenih analizah izhajajočih iz največjega analitičnega orodja Bloomberg Terminal, v okviru katerega 9000 analitikov globalno pripravlja analize in povzetke člankov.
CDS je institucionalni repozitorij dokumentov s področja fizike, nastalih pod okriljem organizacije CERN. Repozitorij obsega večinoma prostodostopne objavljene znanstvene članke, preprinte, zaključne naloge, poročila, videoposnetke. Zbirka omogoča brskanje po oddelkih, posameznih projektih, eksperimentih, nudi tudi vsebine predavanj, konferenc seminajrev in drugih dogodkov.
Cochrane Library je zbirka podatkovnih zbirk v medicini in drugih zdravstvenih vedah, ki jih ponujajo Cochrane in druge organizacije. V središču je Cochrane Reviews, zbirka podatkov o sistematičnih pregledih in metaanalizah, ki povzemajo in razlagajo rezultate medicinskih raziskav. Namen knjižnice Cochrane je dostopnost rezultatov kontroliranih kliničnih raziskav in je ključni vir na področju z dokazi podprte medicine.
EBONITETE.SI je aplikacija, ki ponuja množico informacij o poslovanju podjetij, ki so potrebne za učinkovito sprejemanje odločitev in obvladovanje tveganj, predvsem na področju nabave, prodaje, financ, računovodstva in kontrolinga. Na enem samem mestu lahko pridobite splošne, računovodske in ostale finančne podatke o izbranem podjetju, ki so primerni za poglobljene analize in študije (predvsem modul STATISTIKA). Paket NAPREDNI PLUS ponuja vse razpoložljive vsebine in funkcionalnosti brez omejitev.
Find Case Law je storitev, ki objavlja izbrane sodbe in odločbe, sprejete v Angliji in Walesu od leta 2001 dalje, vendar ne vsebuje vseh zapisov sodb in odločb (glej politiko objavljanja).
Sodbe lahko iščete z vpisom ključnih besed v iskalno okence, rezultati se lahko nato omejijo s filtriranjem po časovnem razponu, sodiščih, strankah, sodnikih. Na domači strani so objavljene najnovejše sodbe in možnost za brskanje po sodiščih.
Zbirka je trenutno v beta različici, kar pomeni, da se aktivno razvija in se lahko spremeni zaradi testiranja in uvajanja novih funkcij. Podpira jo The National Archives v sodelovanju z Ministrstvom za pravosodje, His Majesty's Courts and Tribunals Service in Judicial Office.
GoTriple je večjezična platforma za odkrivanje podatkov s področja družboslovja in humanistike. Uporabnikom omogoča odkrivanje in ponovno uporabo znanstvenih virov, ki so razpršeni po raznih repozitorijih, omogoča iskanje in povezovanje med raziskovalci ter projekti, uporabo inovativnih orodij za podporo v raziskovalnem procesu ali raziskovanje novih načinov financiranja raziskav.
Večjezična platforma GoTriple omogoča iskanje po 11 jezikih in samodejno pretvorbo iskalnih izrazov v druge jezike (angleščina, francoščina, grščina, italijanščina, nemščina, poljščina, portugalščina, slovenščina, španščina, ukrajinščina, hrvaščina). Za samodejno anotacijo uporablja TRIPLE Vocabulary, ki zagotavlja hierarhični nabor več kot 3.300 pojmov.
Digitalna zbirka Kongresne knjižnice omogoča dostop do gradiva, ki dokumentira zgodovino, spodbuja ustvarjalnost ter beleži in prispeva k napredku civilizacije in znanja po vsem svetu.
ODS je spletna zbirka uradnih dokumentov Združenih narodov. Vsebuje celotna besedila objavljenih digitalnih dokumentov Varnostnega sveta, Generalne skupščine, Ekonomsko-socialnega sveta in njihovih podrejenih organov ter upravne izdaje in druge dokumente od leta 1993 dalje. Podatkovna zbirka vključuje tudi skenirane dokumente, objavljene med letoma 1946 in 1993.
Dokumenti so na voljo v uradnih jezikih ZN (angleščina, francoščina, španščina, arabščina, kitajščina, ruščina), nekateri tudi v nemščini.
OpenAlex je zbirka, ki vodi evidenco o raziskovalnih člankih, podatkovnih nizih, monografijah, disertacijah in drugih znanstvenih delih. V mnogih primerih vsebuje povzetke in celotna besedila teh del, vsebuje tudi povezave med posameznimi deli, avtorji, institucijami, financerji itd.
Tovrstni podatki so dragocen vir za ustanove, raziskovalce, vlade, založnike, financerje in vse, ki jih zanimajo globalne raziskave in znanstveno komuniciranje.