Slovenska (mladinska) književnost na spletu
www.zupca.net - avtorji, knjiga meseca, Pesniki in pisatelji, Moja najljubša knjiga, Slovenski ilustratirji ….).
www.ijs.si/lit/leposl.html - zbirka slovenskih leposlovnih knjig (A. T. Linhart, V. Vodnik, F. Prešeren, Brižinski spomeniki, D. Jančar …)
Strokovno spremljanje mladinske književnosti v Sloveniji
Preberite članek Milene mileve Blažić
Literarni teoretiki s področja mladinske književnosti
http://www.littide.su.se/littvet/homepages/mnikolaj/index.html NIKOLAJEVA, Maria
http://io.uwinnipeg.ca/~nodelman/resources/allbib.htm NODELMAN, Perry
http://www.ncrcl.ac.uk/cliss/index.htm REYNOLDS, Kimberly– NCRCL - Kimberly REYNOLDS je predsednica IRSCL in znanstvenica, ki se ukvarja s sodobno britansko in ameriško mladinsko književnostjo.
http://www.mla.org/radio/radio_participants/radio_shows1997#fairytales ZIPES, Jack - največja avtoriteta na področju pravljic. Pravljice ga zanimajo kot sociološki fenomen. Izreden znanstvenik, čigar oddajo o pravljicah (30 minut) si lahko poslušamo na tej spletni strani.
http://www.fas.harvard.edu/~folkmyth/TatarPage.htm TATAR, Maria - spletna stran znanstvenice, ki se ukvarja s pravljicami in mitologijo.
http://www.firstthings.com/ftissues/ft9706/articles/finn.html - spletna stran o Brunu BETTELHEIMU, o njegovi nagrajeni knjigi Rabe čudežnega, ki je dostopna tudi v slovenščini in njegovi analizi pravljic.
LUTHI, Max – The European folktale: form and nature, 1982.
http://www.classics.upenn.edu/myth/info/propp.php PROPP, Vladimir – Morfologija pravljice, 1928 – predstavitev analize pripovednih elementov v modelu ljudske pravljice- osnova za vse tiste, ki jih zanima teorija mladinske književnosti.
http://www.giannirodari.it/ - spletna stran priljubljenega pisatelja in učitelja iz Italije Giannija Rodarija.
Svetovna književnost na spletu
www.irscl.com – teorija mladinske književnosti, mednarodna srečanja, teoretični pogledi na svetovno mladinsko književnost.
http://comminfo.rutgers.edu/profesional-development/child/childrenLit/ - spletna stran o mladinski književnosti, tematsko osredotočena, bibliografije, vprašanja za razmišljanje.
http://ion.uwinnipeg.ca/~nodelman/resources/allbib.htm - najbolj kompletna in posodobljena bibliografija s področja mladinske književnosti oz. teorije mladinske književnosti; avtor Perry Noldenman avtor knjige The Pleasures of Childrens Literatures.
www.ijb.de – nepogrešljiva spletna stran za vse, ki jih zanima mladinska književnost v Evropi in svetu.
www.eric.ed.gov – ERIC – spletna stran, ki omogoča dostop do člankov z različnih področij izobraževanja.
Ustanove:
Bralna značka Slovenije www.bralnaznacka.si
Društvo slovenskih pisateljev www.drustvo-dsp.si
Zavod RS za šolstvo https://www.zrss.si/zalozba/knjigarnica
Nagrade s področja svetovne mladinske književnosti
http://www.ibby.org/index.php?id=273 – domača stran IBBY (INternational BOard on Books for Young People) in nagrada H. C. Andersena, ki se za mladinsko književnost podeljuje od leta 1956, za ilustradije od leta 19966.
http://www.alma.se/page.php?setlanguage=EN The Astrid Lindgren Memorial Award – nagrada s področja svetovne otroške in mladinske književnosti za življenjsko delo na področju pisanja in ilustriranja knjig.
http://nobelprize.org/literature/ domača stran organizcije, ki podeljuje Nobelove nagrade, tudi za književnost – vredno ogleda: intervjuji z nagrajenci, (literarne) igre za mlade, ipd.
UKM je odprta od ponedeljka do petka od 8. do 19. ure in v soboto od 9. do 13. ure.
Odpiralni čas čitalnice ČUK:Ponedeljek–sobota: od 12. do 24. ure
Nedelja: od 18. do 24. ure
Univerzitetna knjižnica Maribor
Gospejna ulica 10
T: +386 2 250 74 00
F: +386 2 250 74 10
E: ukm@um.si