Google Učenjak

Dostop do elektronskih virov UM s pomočjo brskalnika Google Učenjak

Dostop do elektronskih virov UM

Univerzitetna knjižnica omogoča dostop do elektronskih virov UM tudi preko iskalnika Google Učenjak. Za poglobljeno iskanje gradiva se priporoča iskanje po elektronskih virih UM. Google Učenjak namreč ne išče po vseh naročniških elektronskih virih UM.

• Na osnovni strani iskalnika Google Učenjak izberemo ikono    in nato iz spustnega seznama izberemo povezavo "nastavitve".

• V nastavitvah izberemo povezavo "Povezave na knjižnico".

• V iskalno okence vpišemo »Univerza v Mariboru«.

• Obkljukamo možnost »Univerza v Mariboru – Celotno besedilo@UM«, ki se pokaže pod iskalnim okencem.

• Nastavitve nato shranimo.

Pri iskanju gradiva preko iskalnika Google Učenjak, se bodo naslednjič med zadetki pojavile povezave »Celotno besedilo@UM«. V primeru brskanja iz oddaljenih lokacij je za dostop do celotnega besedila potrebna prijava.

Knjižničar

Profile Photo
Jerneja Grašič

Vljudno vabljeni k udeležbi izobraževanj v UKM

Licenca

Creative Commons License
Raziskovalni vodič Google Učenjak avtorja Jerneja Grašič je objavljen pod licenco Creative Commons Attribution 4.0 International License.